Droga książki do biblioteki

Aktualności, Środa, 2 listopada 2016
Droga książki do biblioteki

9 listopada 2016 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20) w Zamościu rozpocznie się seminarium poświęcone problematyce gromadzenia i kształtowania zbiorów w bibliotekach publicznych. Przedsięwzięcie jest wspólnie realizowanym zadaniem przez Książnicę Zamojską im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu i Urząd Statystyczny w Lublinie i jednym z działań edukacji statystycznej, wynikającym z zawartego w roku ubiegłym porozumienia o współpracy między tymi jednostkami.
   Program seminarium przewiduje wystąpienia przygotowane zarówno przez przedstawicieli urzędu statystycznego jak też bibliotekarzy bibliotek publicznych i przedstawia się w sposób następujący:

1. Rynek wydawniczy - Dorota Kostrubiec, Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Zamościu,
  2. Polityka gromadzenia zbiorów w bibliotekach publicznych województwa lubelskiego -
    Paweł Kordybacha i Małgorzata Pieczykolan, Wojewódzka Biblioteka Publiczna
    im. H. Łopacińskiego w Lublinie,
  3. Kształtowanie zasobów w bibliotekach powiatu zamojskiego w ostatnim dziesięcioleciu -
    Danuta Zwolińska, Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.
  4. Nabytki Książnicy Zamojskiej w latach 2006 - 2015 -
    Danuta R. Kawałko, Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.

Do udziału w seminarium zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem - jakie czynniki i zjawiska społeczne, w sposób najbardziej widoczny, wpływają na strukturę i wielkość gromadzonych zasobów bibliotecznych, z których korzystają czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych.

przygotowała:
H. Zielińska