1050 rocznica chrztu Polski - refleksje i uwagi historyka Kościoła

Aktualności, Środa, 8 czerwca 2016
1050 rocznica chrztu Polski - refleksje i uwagi historyka Kościoła

9 czerwca 2016 roku o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu, rozpocznie się spotkanie z prof. dr. hab. o. Rolandem Prejsem, organizowane z okazji obchodów w bibliotece 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI.
     O. Roland Prejs, historyk Kościoła, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego Zakonu Kapucynów w Lublinie oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podzieli się z czytelnikami biblioteki i uczestnikami spotkania refleksjami i uwagami na temat tego przełomowego wydarzenia dla Polski, jakim było przyjęcie chrztu przez władcę Mieszka I.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu (wstęp wolny) i wysłuchania wykładu wszystkich zainteresowanych. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów XXII Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Prof. dr hab. Roland Prejs OFMCap. Kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1982 r. Doktor teologii w zakresie historii Kościoła oraz doktor habilitowany nauk humanistycznych w dziedzinie historii. W 2007 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 2013 - profesora nauk teologicznych.

przygotowała:
Halina Zielińska