VI Zamojski Festiwal Książki

Aktualności, Środa, 4 maja 2016
VI Zamojski Festiwal Książki

W dniach 11-13 maja 2016 r. Książnica Zamojska im. St. Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na VI Zamojski Festiwal Książki, odbywający się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Zamościa Andrzeja Wnuka.
       Program Festiwalu, którego celem jest promocja książki i popularyzacja czytelnictwa, przewiduje różnorodne formy aktywności intelektualnej - dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych.
     Przewodnim motywem obecnej edycji wydarzenia jest, z racji przypadających rocznic literackich związanych z postaciami Stanisława Jerzego Leca, Stefana Wiecheckiego i Eryka Lipińskiego, popularyzacja literatury satyrycznej.
         Wśród festiwalowych przedsięwzięć znajdą się spotkania autorskie, m.in. z wybitnym twórcą satyry rysowanej i mówionej Szczepanem Sadurskim, czytanie literatury satyrycznej, quizy dla odwiedzających bibliotekę, a także wystawy, w tym „Myśli nieuczesane słowem i obrazem” poświęcona autorom fraszek, limeryków, aforyzmów, wierszy i rysunków satyrycznych.

Szczegółowy program VI Zamojskiego Festiwalu Książki w załączniku: PONIŻEJ