„Piłkarska Zamojszczyzna” w Zamojskiej Biesiadzie Literackiej

Aktualności, Środa, 17 lutego 2016
„Piłkarska Zamojszczyzna” w Zamojskiej Biesiadzie Literackiej

25 lutego o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej (ul. Kamienna 20 w Zamościu) odbędzie się Zamojska Biesiada Literacka. Program spotkania wypełni prezentacja książki Piłkarska Zamojszczyzna. Podsumowanie sezonu 2014/2015. Autor publikacji Marek Sztochel opowie m.in. o tym jak powstawał album, którego bohaterami są zawodnicy zespołów piłkarskich z okręgu zamojskiego, trenerzy, sędziowie oraz działacze związani z piłką nożną. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Izamarka i stanowi I tom serii "Regionalne Kroniki Sportowe". Uwagę czytelnika przyciągają barwne fotografie drużyn piłkarskich i osób zaangażowanych w rozwój piłki nożnej na Zamojszczyźnie, opatrzone tekstami i komentarzem autorskim.
     Rozmowę z Markiem Sztochelem poprowadzi redaktor Tomasz Tomczewski z "Gazety Zamojskiej". Zapraszamy do udziału w spotkaniu wszystkich zainteresowanych (wstęp wolny). Mamy nadzieje, że przyczyni się ono również do spopularyzowania zbiorów z dziedziny sportu, zgromadzonych w zamojskiej bibliotece.
      Dla uczestników spotkania do kupienia album w atrakcyjnej cenie.

MAREK SZTOCHEL (ur. w 1974 roku w Zamościu), dziennikarz, przez 11 lat pracował w "Kronice Tygodnia", działacz społeczny, inicjator wielu wydarzeń i zawodów sportowych, kontynuowanych do dziś (m.in. przez OSiR w Biłgoraju), organizator wycieczek sportowych i turystycznych. W 2009 r. w Łodzi założył i był pierwszym prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Historyków i Statystyków Piłki Nożnej. Kronikarz zamojskiego sportu oraz polskiej piłki nożnej.

przygotowała:
Halina Zielińska