Ważna Informacja dla Czytelników Książnicy Zamojskiej

Aktualności, Czwartek, 11 lutego 2016

Szanowni Czytelnicy

Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu, w związku z planowaną w najbliższym czasie windykacją, zwraca się do wszystkich Czytelników, którzy przetrzymują wypożyczone książki o ich zwrot.

Zgodnie z regulaminem udostępniania zbiorów, potwierdzonym własnoręcznym podpisem przy zapisie, biblioteka nalicza karę za zwłokę w zwrocie książek. Kara ta powiększa się każdego dnia.

Aby rozliczyć się z biblioteką należy: zwrócić książki i uregulować kary za ich nieregulaminowe przetrzymywanie.

Wyjaśniamy, że:

- zwrot książek nie zwalnia czytelników z obowiązku zapłacenia kary za ich nieregulaminowe przetrzymywanie oraz kosztów pocztowych wysyłki upomnień,

- zapłacenie kary za nieregulaminowe przetrzymywanie książek nie powoduje nabycia przez Czytelnika praw majątkowych do książek, które należy bezzwłocznie zwrócić.

W najbliższych dniach wyślemy wszystkim dłużnikom biblioteki pisemne przypomnienia. W przypadku braku reakcji ze strony Czytelników – dłużników, zgodnie z regulaminem udostępniania, wzorem lat ubiegłych Książnica Zamojska będzie dochodziła zwrotu publicznego majątku za pośrednictwem firmy windykacyjnej, co znacznie powiększy koszty dłużników.

Książka zwrócona w terminie trafia do większej liczby Czytelników.

Zamość, 11 lutego 2016 r.

Pełny tekst informacji w załączniku: PONIŻEJ