Promocja książki „Michał Żymierski 1890 - 1989” i spotkanie z Jarosławem Pałką

Aktualności, Środa, 4 listopada 2015
Promocja książki „Michał Żymierski 1890 - 1989” i spotkanie z Jarosławem Pałką

5 listopada o godz. 1600 w Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20) w Zamościu rozpocznie się promocja książki „Michał Żymierski 1890-1989”, której współautorem jest, pochodzący z Zamościa, historyk dr Jarosław Pałka.
     Publikacja, będąca niezwykłą biografią, żołnierza Legionów Polskich, oficera Wojska Polskiego w II RP, agenta NKWD oraz nadzorującego Wojsko Polskie w czasach Polski Ludowej, jest efektem badań zainicjowanych przez Jerzego Poksińskiego, a następnie uzupełnionych przez wspomnianego wyżej dra Pałkę, przeprowadzonych w oparciu o dokumenty archiwów krajowych i zagranicznych oraz liczne opracowania i wspomnienia. Książka została wydana w 2015 roku, nakładem Instytutu Pamięci Narodowej.
    Na promocję oraz spotkanie z Jarosławem Pałką, odbywające się w ramach Zamojskiej Biesiady Literackiej zaprasza organizator - Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Lublinie. Rozmowę z autorem książki poprowadzi dziennikarz Piotr Orzechowski. Wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli również okazję posłuchania zespołu Ofensywa Brunetów.

Podczas spotkania do nabycia promowana książka oraz inne publikacje IPN. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

źródło:

Jarosław Pałka (ur. w 1973 r. w Zamościu), historyk, m.in. ośrodka „Karta”, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu oraz Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzował się w 2007 r. Za książkę Generał Stefan Mossor. Biografia wojskowa wydaną w 2008 r. zdobył prestiżową nagrodę imienia profesora Tomasza Strzembosza.

przygotowała:
Halina Zielińska