Statystyka w bibliotece

Aktualności, Czwartek, 2 kwietnia 2015
Statystyka w bibliotece

W dniach od 1 do 15 kwietnia 2015 r. w Książnicy Zamojskiej (Czytelnia Główna), ul. Kamienna 20 w Zamościu prezentowana jest wystawa przygotowana przez Lubelski Ośrodek Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Lublinie. Ekspozycja przedstawia strukturę Urzędu, zakres działalności tej jednostki, jego historię i dzień dzisiejszy, a także współpracę w regionie, kraju i za granicą. Interesującym rozdziałem ekspozycji są plansze ukazujące dotychczasowy dorobek publikacji wydanych nakładem Urzędu Statystycznego w Lublinie oraz plansza Statystyka w filatelistyce prezentująca znaczki pocztowe oraz inne formy filokartystyczne (karty pocztowe, koperty), jakie ukazały się m.in. z okazji obchodzonego Roku Statystyki Rolnictwa (1979), Narodowego Spisu Powszechnego w 1978 roku, czy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011.

Ekspozycja, do oglądania, której zapraszamy wszystkich zainteresowanych, przygotowana została z okazji obchodzonego 9 marca Dnia Statystyki Polskiej. Jej prezentacja w Książnicy Zamojskiej jest wynikiem współpracy nawiązanej w roku bieżącym pomiędzy biblioteką a Urzędem Statystycznym w Lublinie.

przygotowała:
Halina Zielińska