Zamojska Biesiada Literacka

Aktualności, Piątek, 13 marca 2015
Zamojska Biesiada Literacka

W ramach Zamojskiej Biesiady Literackiej, Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza do udziału w spotkaniu z Aldoną Dragan – Gawecką.

Urodzona w Wilnie, dzieciństwo i młodość spędziła w Zamościu. Przez wiele lat mieszkała w Paryżu, obecnie na warszawskim Żoliborzu. Pisarstwo Aldony Dragan-Gaweckiej mocno związane jest z miejscami, w których przebywała i przebywa. Jak sama - mówi miała zaszczyt mieszkać w najpiękniejszych miejscach świata. O jednym z nich – Zamościu opowiada we wspomnieniach zawartych w książce Mój Zamość. Migawki wspomnień.

Na spotkanie z autorką wspomnień o Zamościu, ludziach jej bliskich i miejscach zapamiętanych przez nią i jej przyjaciół zapraszamy 25 marca 2015 r. o godz. 1100 w Filii Bibliotecznej nr 1, ul. Wyszyńskiego 51a w Zamościu oraz 26 marca 2015 r. o godz. 1600 w Bibliotece Głównej, ul. Kamienna 20 w Zamościu.  Wstęp wolny.