Zamojska Biesiada Literacka

Aktualności, Wtorek, 2 grudnia 2014
Zamojska Biesiada Literacka

11 grudnia 2014 r. o godz. 1600 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu rozpocznie się Zamojska Biesiada Literacka. Jej program wypełni spotkanie z poetą i regionalistą Piotrem Kupczakiem i przygotowana przez niego gawęda Nasze historie rodzinne – temat tabu? Tematyka spotkania, w kontekście nadchodzącego - świątecznego czasu, z pewnością będzie dobrą okazją do rozmowy na temat wartości rodziny, trwałości więzi międzypokoleniowej oraz sposobów budowania dobrych relacji w rodzinach.

Podczas spotkania podsumowany zostanie również konkurs Rodzina w literaturze organizowany przez Książnicę Zamojską.

PIOTR KUPCZAK - poeta, regionalista, teolog. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od 2002 roku współpracuje z redakcją „Kwartalnika Tarnogrodzkiego”. Należy do Tarnogrodzkiego Towarzystwa Regionalnego, w ramach którego podejmuje działania na rzecz upowszechniania historii rodzinnej wsi Różaniec oraz upamiętniania miejsc i wydarzeń z nią związanych. Jest autorem trzech tomów wierszy: Nieba otwarte (2003), Ukołysz prześnieniem (2005) i Przechodząc w cień własny (2013), książki Paciorki Różańca (2014) – o historii katolickiej parafii w Różańcu, a także kilkudziesięciu publikacji z zakresu historii, teologii i kultury.

przygotowała:

Halina Zielińska