Czardasz z mangalicą (i nie tylko) w Dyskusyjnym Klubie Książki

Aktualności, Wtorek, 2 grudnia 2014
Czardasz z mangalicą (i nie tylko) w Dyskusyjnym Klubie Książki

Ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki wypełni rozmowa o książkach Krzysztofa Vargi. Czardasz z mangalicą to rzecz, ponownie, o Węgrzech. Zbiór esejów, powstałych na wskutek podróży po miejscach wprost nieciekawych, kurortach poza sezonem, pustych ulicach węgierskich miast. Czy to nostalgiczna wędrówka, nie mająca nic wspólnego ze współczesnym zapędzeniem świata zyska sympatię czytelników? - dowiemy się niebawem.

Zapraszamy do rozmowy (również o innych książkach Krzysztofa Vargi) 10 grudnia 2014 r.
   Początek spotkania - godz. 1600 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

Krzysztof Varga, polski pisarz węgierskiego pochodzenia, dziennikarz i krytyk literacki. Na stałe współpracuje z działem Kultura Gazety Wyborczej. Wielokrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike, w 2009 r. zdobywca Nike czytelników za Gulasz z turula.

przygotowała:

Halina Zielińska