Zamojska Biesiada Literacka

Aktualności, Wtorek, 2 września 2014

11 września 2014 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu rozpocznie się pierwsza, po wakacyjnej przerwie, Zamojska Biesiada Literacka. Do udziału w spotkaniu z czytelnikami zaproszenie przyjęła Ewa Koper - historyk Państwowego Muzeum na Majdanku, autorka publikacji Każda ofiara ma imię. Wygłosi ona wykład Przywracanie tożsamości ofiar obozu w trakcie dziesięciolecia istnienia Muzeum – Miejsca Pamięci w Bełżcu. Temat spotkania, wywołany obchodami 75 rocznicy wybuch II wojny światowej będzie okazją nie tylko do zaprezentowania działalności Muzeum, ale także wspomnieniem tragicznych losów więźniów obozu.

Podczas spotkania (wstęp wolny) organizowanego przez Książnicę Zamojską odbędzie się także prezentacja wystawy Każda ofiara ma swoje imię, a zainteresowani będą mieli możliwość nabycia albumu autorstwa Ewy Koper.

przygotowała:
Halina Zielińska