Monika Rebizant-Siwiło gościem Zamojskiej Biesiady Literackiej

Aktualności, Środa, 5 lutego 2014
Monika Rebizant-Siwiło gościem Zamojskiej Biesiady Literackiej

13 lutego 2014 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Głównej (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu, rozpocznie się Zamojska Biesiada Literacka. Do udziału w spotkaniu zaproszenie przyjęła Moniką Rebizant-Siwiło, autorka powieści Singiel i Przytul mnie.

Na rozmowę z pisarką (wstęp wolny) zaprasza organizator spotkania Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu.

Monika Rebizant-Siwiło, autorka powieści, opowiadań, recenzji książek, artykułów prasowych związanych z historią i obyczajowością regionu oraz turystyką. Pochodzi i mieszka na Roztoczu. Pracuje w Zamościu jako nauczyciel i bibliotekarz, jest przewodnikiem po Roztoczu. Pasjonuje się historią, prowadzi blog Krajobrazy historii, gdzie opowiada o ludziach i wydarzeniach z przeszłości rodzinnych stron oraz blog Historie rodzinne poświecony jej przodkom. Jej debiutancka, obyczajowo-realistyczna powieść Singiel (2010) niesie w sobie pierwiastek tęsknoty za dzieciństwem i bliskimi jej osobami. W 2013 roku ukazała się nakładem Wydawnictwa Replika kolejna jej książka, fabularnie osadzona na Roztoczu, Przytul mnie.

Koordynowała także projekt edukacyjny realizowany z młodzieżą Bursy Międzyszkolnej Nr 2
w Zamościu, zakończony wydaniem książki Ocalić od zapomnienia – kalejdoskop wspomnień, będącej zapisem wydarzeń z lat okupacji na Zamojszczyźnie. W marcu ukaże się jej kolejna powieść z Roztoczem
w tle - Wrzosowiska.

Autorka, chętnie spotyka się z czytelnikami, dwukrotnie gościła na Zamojskim Festiwalu Książki.

Przygotowała
: