Wystawa fotografii Anny Woś „ZAKĄTKI FRANCJI. LES PLUS BEAUX VILLAGE”

Aktualności, Poniedziałek, 2 grudnia 2013
Wystawa fotografii Anny Woś „ZAKĄTKI FRANCJI. LES PLUS BEAUX VILLAGE”

Od 2 grudnia 2013 roku, w Bibliotece Głównej Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu oglądać można wystawę fotografii Zakątki Francji. Les Plus Beaux Village. Ekspozycję tworzy zestaw 61 zdjęć prezentujących urokliwe zakątki Prowansji oraz innych regionów Francji, m.in. Limousin i Bretanii. Fotografie utrwaliły, urzekającą widza, architekturę średniowiecznych miasteczek Francji. Uwagę przyciągają zdjęcia budowli bezpośrednio wykutych w skale oraz malownicze położenie tych zachwycających miejsc.

Autorką prezentowanych fotografii jest Anna Woś, artysta plastyk, mieszkająca w Tomaszowie Lub. Inspiracją i głównym bodźcem do pokazania wystawy było jej uczestnictwo w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Francja w Obiektywie 2012. Zgłoszony przez nią zestaw zdjęć, wykonanych podczas pobytu we Francji, uhonorowany został II nagrodą.

Anna Woś, oprócz fotografii, zajmuje się rysunkiem, projektowaniem oraz malarstwem, w tym na tkaninie. Tworzy obrazy w technice batiku. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach.

Ekspozycja w Książnicy Zamojskiej potrwa do 22 stycznia 2014 r. Zapraszamy do zwiedzania.