„Zamojszczyzna przez wieki – przełomowe wydarzenia”

Aktualności, Piątek, 6 września 2013
„Zamojszczyzna przez wieki – przełomowe wydarzenia”

W dniach od 2 do 30 września 2013 r. w Książnicy Zamojskiej w Zamościu (ul. Kamienna 20) oglądać można wystawę „Zamojszczyzna przez wieki - przełomowe wydarzenia". Ekspozycja zorganizowana została w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2013 przebiegających pod hasłem Nie od razu Polskę zbudowano.

Zgodnie z ideą tegorocznych EDD służących zaakcentowaniu polskiej państwowości, pokazaniu procesu kształtowania się granic oraz dorobku gospodarczego i społeczno-kulturalnego, wystawa akcentuje przełomowe wydarzenia w dziejach Zamościa i regionu. Prezentowane zbiory dotyczą m.in. Grodów Czerwieńskich, Unii Horodelskiej, powstania Zamościa, powstań narodowych, bitew na Zamojszczyźnie, ważnych wydarzeń z życia religijnego, kulturalnego i politycznego.

Książnica Zamojska od kilku lat włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, którego koordynatorem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Informacje o wszystkich przedsięwzięciach w ramach EDD można uzyskać na stronie internetowej: www. edd.nid.pl