Kochany Ojcze Święty…Listy dzieci do bł. Jana Pawła II - Laureaci
Aktualności, Wtorek, 11 czerwca 2013
Protokół z posiedzenia komisji oceniającej prace literackie
i plastyczne, nadesłane na konkurs
Kochany Ojcze Święty...Listy dzieci do bł. Jana Pawła II
Dnia 21 maja 2013 r. komisja oceniająca w składzie:
- Urszula Rdest - nauczyciel na Wydziale Terapeuta Zajęciowy w Medycznym Studium Zawodowym
w Zamościu, - Danuta Wójcik - kierownik Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych Książnicy Zamojskiej
im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, - Jacenty Pietraś - plastyk, nauczyciel w Zespole Niepublicznych Szkół Specjalnych Krok za Krokiem
w Zamościu
pracowała nad oceną i wyłonieniem najlepszych prac plastycznych i literackich, nadesłanych na konkurs. Był on adresowany do dzieci niepełnosprawnych (do lat 16) i przebywających w placówkach opiekuńczych miasta Zamość i regionu. Komisja po zapoznaniu się z pracami literackimi i obejrzeniu prac plastycznych od 39 autorów z 8 instytucji, postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w kategoriach:
Kategoria I - prace literackie (ilość nadesłanych prac: 3, uczestników - 8)
Kategoria II - prace plastyczne (ilość nadesłanych prac: 26, uczestników - 31)
W kategorii I wyróżniono wszystkie prace literackie: należy zwrócić uwagę na list, w którym dzieci wykorzystały elementy sposobu komunikacji alternatywnej.
W ocenie prac plastycznych komisja brała pod uwagę:
- samodzielność wykonania,
- tematykę zgodną z założeniami konkursu,
- walory artystyczne pracy,
- pomysłowość,
- stopień trudności wykonania.
Jeżeli chodzi o techniki plastyczne, nie było zbyt wielkiej różnorodności: kolaż, rysunek, wyklejanka, wydzieranka. Do ich wykonania użyto kredek, ołówka, farb, kredy, kolorowego papieru, gotowych ilustracji z czasopism, bibuły, styropianu i plasteliny.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do brania udziału w następnych edycjach.
Prace nagrodzone:
Kategoria I - prace literackie
Prace wyróżnione:
Sylwia Krajewska
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
ul. Śląska 45 A
Szkoła Podstawowa nr 11
Bartłomiej Majewski
Dom Dziecka nr 1
ul. Rózin 8
22 - 470 Zwierzyniec
Praca zbiorowa: Krystian Kędzierawski, Kornel Reszka, Filip Krzywosz, Kamil Dudek, Andrzej Obst, Sebastian Kołdej
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
ul. Śląska 45 A
Szkoła Podstawowa nr 11
Kategoria II - prace plastyczne
Prace nagrodzone równorzędne:
Bartłomiej Majewski
Dom Dziecka nr 1
ul. Rózin 8
22 - 470 Zwierzyniec
Zofia Poznańska
Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem"
ul. Peowiaków 6a
22 - 400 Zamość
Norbert Późniak
Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem"
ul. Peowiaków 6a
22 - 400 Zamość
Claudia Wójcik
Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem"
ul. Peowiaków 6a
22 - 400 Zamość
Patrycja Banak
Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem"
ul. Peowiaków 6a
22 - 400 Zamość
Ewelina Betiuk
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej
Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny im. Ks. Arcybiskupa Józefa Życińskiego
ul. Kwiatowa 2
22 - 300 Krasnystaw
Krystian Walas
Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza
ul. Osiedlowa 7
22 - 437 Łabunie
Piotr Furtak
Niepubliczne Przedszkole Specjalne
ul. Kwiatowa 2
22 - 300 Krasnystaw
Prace wyróżnione:
Korneliusz Reszka
Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza
ul. Osiedlowa 7
22 - 437 Łabunie
Patryk Wiater
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
ul. Orlicz-Dreszera 14
22 - 400 Zamość
Dawid Skóra
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
ul. Orlicz-Dreszera 14
22 - 400 Zamość
Patryk Szczygieł
Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem"
ul. Peowiaków 6a
22 - 400 Zamość
Kacper Nowak
Niepubliczne Przedszkole Specjalne
ul. Kwiatowa 2
22 - 300 Krasnystaw
Jakub Kurzępa
Niepubliczne Przedszkole Specjalne
ul. Kwiatowa 2
22 - 300 Krasnystaw
Katarzyna Piórkowska
Niepubliczne Przedszkole Specjalne
ul. Kwiatowa 2
22 - 300 Krasnystaw
Marzena Krulikowska
Dom Dziecka nr 2
ul. Partyzantów 3b
22 - 470 Zwierzyniec