III Zamojski Festiwal Książki

Aktualności, Wtorek, 30 kwietnia 2013
III Zamojski Festiwal Książki

W dniach 9 - 11 maja 2013 r. w Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20) odbywać się będzie III Zamojski Festiwal Książki.

Tłem dla tegorocznej edycji przedsięwzięcia - z racji obchodzonego Roku Juliana Tuwima - jest bogata i różnorodna twórczość poety, wywierająca ogromny wpływ na kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości kolejnych pokoleń czytelników.

09 maja (czwartek)

Tuwim znany - quizy i konkursy dla czytelników odwiedzających bibliotekę, godz. 1000 - 1100,
1200 - 1300, 1400 - 1500

Nobliści przyszłości - prezentacja młodych talentów twórczych (Patrycja Gradziuk, Agnieszka Kamińska, Justyna Orjanik, Justyna Pataj, Piotr Figurski, Wojciech Bikowski, Alan Momot)
godz. 1700.

10 maja (piątek)

•    Tuwim znany - quizy i konkursy dla czytelników odwiedzających bibliotekę, godz. 1100 - 1200,
       1400 - 1500

spotkanie z poezją Juliana Tuwima, czytają: Agnieszka Kamińska (III LO) i Wojciech Bikowski (I LO),

•    piosenka literacka w interpretacji Dariusza Tokarzewskiego.

godz. 1700

11 maja (sobota), godz. 1100 - 1400

Tuwim łączy pokolenia - czytanie utworów Tuwima dla dzieci przez słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,

quizy, zagadki, zgadywanki, zabawy plastyczne dla dzieci inspirowane poezją Tuwima, recytacje utworów.

• Kiermasz książki używanej odbywający się w dniach 8 - 15 maja 2013 r.
    we wszystkich bibliotekach Książnicy Zamojskiej.

„Zakładka - mała przyjaciółka książki", „Nowe życie książki" - wystawy eksponowane
w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Książnicy Zamojskiej.

Do udziału w Festiwalu zapraszamy wszystkich zainteresowanych - dzieci, młodzież, dorosłych. Udział we wszystkich przedsięwzięciach bezpłatny.