Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Książnicy Zamojskiej

Aktualności, Piątek, 12 kwietnia 2013
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Książnicy Zamojskiej

23 kwietnia 2013 r., w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Książnica Zamojska w Zamościu zaprasza swoich czytelników oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w przedsięwzięciach popularyzujących książkę i czytelnictwo.

W Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20 w Zamościu) już od godz. 800 prezentowana będzie w formie dźwiękowej powieść hiszpańskiego pisarza Miguela de Cervantesa Don Kichot. Wybór książki jest nieprzypadkowy, bowiem właśnie 23 kwietnia mija kolejna rocznica śmierci jej autora. O godzinie 1030 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży rozpocznie się głośne czytanie książek dla dzieci. Młodych czytelników zapraszamy również do udziału w konkursie Jaka to książka. Konkurs realizowany będzie w Filii Bibliotecznej nr 4, ul. Peowiaków 68 A, o godz. 1000 (dla dzieci w wieku przedszkolnym) oraz o godz. 1400 dla młodzieży szkolnej.

O godz. 1200 w Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20) rozpoczną się Literackie łamigłówki (konkursy i zgadywanki), poprzez które zechcemy przypomnieć tytuły, autorów i bohaterów klasyki literackiej oraz współczesnej beletrystyki polskiej i obcej. Do udziału w łamigłówkach zapraszamy dzieci, młodzież oraz czytelników dorosłych.

O godz. 1700 rozpocznie się Zamojska Biesiada Literacka. Poświęcona będzie promocji najnowszego zbioru opowiadań Jana Stępnia „Zatrzymane chwile" oraz spotkaniu z autorem.

Zapraszamy także do obejrzenia okolicznościowych wystaw: Zakładka mała przyjaciółka książki (Książnica Zamojska Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kamienna 20), Podróże przez kontynenty (Filia Biblioteczna nr 6, ul. Prusa 2), Kto czyta żyje podwójnie (Filia Biblioteczna nr 5, Al. J. Pawła II 10), Wśród rzeźb i rysunków Jana Stępnia (Biblioteka Główna - Galeria Ekslibris, ul. Kamienna 20).

Zapraszamy do wspólnego świętowania. Na uczestników czekają niespodzianki. Wstęp wolny.

przygotowała:

Halina Zielińska