Aktualności, Piątek, 12 kwietnia 2013

Zatrzymane chwile - promocja książki Jana Stępnia

i prezentacja wystawy autorskiej rzeźb i rysunków

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza na wystawę Wśród rzeźb i rysunków Jana Stępnia. Pisarz, poeta, autor sztuk teatralnych, rzeźbiarz i rysownik zaprezentuje fragment swojej bogatej twórczości plastycznej, stanowiącej dopowiedzenie jego tekstów literackich.

Ekspozycja czynna od 12 kwietnia do 12 maja 2013 r. w Bibliotece Głównej (Galeria Ekslibris), ul. Kamienna 20 w Zamościu, w godzinach pracy biblioteki. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 kwietnia 2013 r. o godz. 17.00. podczas Zamojskiej Biesiady Literackiej z udziałem Jana Stępnia. W trakcie spotkania, autor mówiąc o swojej wszechstronnej twórczości, po raz pierwszy zaprezentuje ostatnio wydany zbiór opowiadań Zatrzymane chwile. Zarówno wystawa jak i Biesiada Literacka odbywają się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W imieniu autora i własnym serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową prezentację.

Podczas Zamojskich Biesiad Literackich zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Czytanie drogą do wolności - przynosząc dowolnie wybraną książkę, wspieramy osoby przebywające w zakładach karnych. Akcja pełni rolę biblioterapeutyczną.

przygotowała:

Iwona Proczka