Rosyjskie i polskie skarby na liście UNESCO

Aktualności, Wtorek, 15 kwietnia 2008

22 kwietnia 2008 r. o godzinie 17.00 w Galerii Ekslibris Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zamościu, ul. Kamienna 20 odbędzie się otwarcie wystawy Rosyjskie i polskie skarby na liście UNESCO. Prezentuje ona fotografie obiektów architektonicznych,  bezcennych pomników przyrody i obszarów chronionych znajdujących się na terytorium Rosji, a także zdjęcia dokumentujące polskie dziedzictwo. Autorami zdjęć rosyjskich skarbów UNESCO są fotoreporterzy związani z Rosyjską Agencją Informacyjną Novosti, skarby polskie - to fotografie Mirosława Wiśniewskiego.
Ekspozycja, którą będziemy mogli oglądać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zamościu do 15 maja 2008 r. przygotowana została przez Instytut Adama Mickiewicza i Agencję RIA Nowostki w ramach Sezonu Kultury Rosyjskiej w Polsce 2007.
Uroczystości otwarcia wystawy towarzyszyć będzie popularyzatorski wykład dr Aliny Orłowskiej z UMCS w Lublinie Literatura rosyjska znana i nieznana.