Wystawa malarstwa olejnego Roberta Gomułki

Aktualności, Środa, 2 stycznia 2013
Wystawa malarstwa olejnego Roberta Gomułki

Od 10 stycznia 2013 roku w Książnicy Zamojskiej w Zamościu oglądać można wystawę malarstwa olejnego Roberta Gomułki. Ekspozycja zatytułowana Siedem elementów - odsłona druga jest kontynuacją przedsięwzięcia artystycznego zapoczątkowanego przez twórcę w maju 2012 roku. Artysta próbuje określić i twórczo wyrazić odwieczną zależność człowieka od natury, „tajemnicę istnienia, w której wszyscy jesteśmy zanurzeni".

Wystawa, obejmująca ponad 20 prac malarskich, usytuowana w Galerii Ekslibris Biblioteki Głównej (ul. Kamienna 20 w Zamościu) trwać będzie do 10 lutego 2013 r. Autor oraz organizator ekspozycji - Książnica Zamojska im. St. Kostki Zamoyskiego w Zamościu zapraszają do jej oglądania oraz udziału w wernisażu, który odbędzie się 10 stycznia 2013 roku o godz. 17.00.

Robert Gomułka (ur. w 1956 r. w Zamościu) - artysta plastyk, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu oraz Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa doc. Ryszarda Lisa uzyskał w 1981 roku. Od 2005 roku jest członkiem lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Tworzy w dziedzinie malarstwa i rysunku. Organizator wielu artystycznych przedsięwzięć interdyscyplinarnych. Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik wystaw zbiorowych. Od 1981 roku aktywnie zaangażowany w edukację plastyczną dzieci i młodzieży.

źródło: http:// tpsp-lublin.pl/

przygotowała: