,,ŻYWOT I SPRAWY JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO'' - Wystawa

Aktualności, Wtorek, 31 lipca 2012
,,ŻYWOT I SPRAWY JÓZEFA IGNACEGO KRASZEWSKIEGO'' - Wystawa

Od 28 lipca 2012 r., w 200.rocznicę urodzin wielkiego pisarza udostępniona została w Galerii Ekslibris Książnicy Zamojskiej wystawa ,,Żywot i sprawy Józefa Ignacego Kraszewskiego'' przygotowana przez WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie z okazji ogólnopolskich obchodów Roku J. I. Kraszewskiego. Wypożyczoną ekspozycję uzupełniono o bogaty zasób zbiorów Książnicy Zamojskiej, zarówno podmiotowy jak też przedmiotowy. Oprócz ważnych faktów biograficznych, literackich, fragmentów jego utworów i listów zaprezentowano ponad 100 książek, tego niezwykle płodnego pisarza oraz prace krytycznoliterackie poświęcone Jego życiu i dziełom.

Wystawę zwiedzać można do 31 sierpnia br. w godzinach pracy Książnicy Zamojskiej.