Cała Polska czyta dzieciom po angielsku

Aktualności, Środa, 16 maja 2012
Cała Polska czyta dzieciom po angielsku

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu wraz ze szkołą językową Helen Doron Early English w Zamościu przystępuje do realizacji akcji czytelniczej Cała Polska czyta dzieciom po angielsku. Celem akcji jest promocja czytelnictwa oraz propagowanie znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych mieszkańców miasta Zamościa. Poprzez nową inicjatywę Książnica Zamojska pragnie zachęcić dzieci i rodziców do odwiedzania biblioteki i systematycznego korzystania z jej księgozbioru.

Szkoły językowe Helen Doron Early English to międzynarodowa sieć szkół języka angielskiego dla dzieci nauczająca języka nowatorską metodą Helen Doron. Metoda ta wykorzystuje naturalne zdolności dziecka, z pominięciem tradycyjnych sposobów nauczania, do których potrzebna jest znajomość pisma.

Adresatami przedsięwzięcia są dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które biblioteka zaprasza wraz z opiekunami na spotkania do Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20. Akcja odbywać się będzie cyklicznie, dwa razy w miesiącu. W programie każdego ze spotkań znajdzie się interaktywne czytanie bajek w języku angielskim przez nauczycieli szkoły Helen Doron połączone z zabawami ruchowymi i plastycznymi, śpiewem, tańcem i inscenizacjami, tak by dzieci zrozumiały język angielski bez konieczności tłumaczenia. Rozpoczęcie akcji nastąpi 19 maja 2012 r. Udział w zajęciach jest nieodpłatny.

Organizatorzy przedsięwzięcia chcą podkreślić, iż wczesne dzieciństwo jest jedynym czasem na naukę zarówno języka ojczystego, jak i obcego. Znajomość języka obcego jest w czasach globalizacji jest przepustką do funkcjonowania we współczesnym kosmopolitycznym społeczeństwie. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i skorzystania z jej nowej oferty.

Harmonogram spotkań:

- 19 maja 2012 r. godz.11.00