Jacek Hugo-Bader w Zamojskiej Biesiadzie Literackiej

Aktualności, Czwartek, 1 marca 2012
Jacek Hugo-Bader w Zamojskiej Biesiadzie Literackiej

23 marca 2012 r. o godz. 17.00 w Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 (Galeria Ekslibris) rozpocznie się Zamojska Biesiada Literacka. Upłynie ona w klimacie spotkania z prozą reportażową. Stanie się tak za sprawą Jacka Hugo-Badera, który odwiedzi w tym dniu bibliotekę by spotkać się i porozmawiać z czytelnikami i fanami jego prozy. Pisarz związany jest z Gazetą Wyborczą, wciąż podróżuje. Najczęściej celem jego wypraw są kraje byłego Związku Radzieckiego, a przede wszystkim Rosja. Spotyka się tam wciąż z pozostałościami dawnego systemu, ale też z ludźmi serdecznymi i gościnnymi, którzy zawsze mają dla niego kapitalne historie.

Jacek Hugo-Bader dotychczas wydał 3 książki. Za każdym razem są to opowieści o Rosji, bo jak sam twierdzi to wymarzony kraj dla reporterów, lepszego nie ma na świecie. Książka W rajskiej dolinie wśród zielska (2002 r.), nominowana do Nagrody Literackiej NIKE, została powtórnie wydana w 2010 r. Za Białą gorączkę (2009 r.) otrzymał w 2010 r. Nagrodę im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl". Pod koniec ubiegłego roku ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne jego najnowsza książka Dzienniki kołymskie.

Książnica Zamojska - organizator spotkania, zaprasza wszystkich zainteresowanych.
       Wstęp wolny.

źródło: http://www.culture.pl/