Spotkanie z poezją podczas grudniowej Zamojskiej Biesiady Literackiej

Aktualności, Poniedziałek, 5 grudnia 2011
Spotkanie z poezją podczas grudniowej Zamojskiej Biesiady Literackiej

12 grudnia 2011 r. o godz. 17.00 w Książnicy Zamojskiej im. St. Kostki Zamoyskiego w Zamościu, ul. Kamienna 20 rozpocznie się Zamojska Biesiada Literacka. Ostatnie w tym roku grudniowe przedsięwzięcie upłynie pod znakiem spotkania z poezją. Tematyka Biesiady zainspirowana została przyznaniem za 2011 rok literackiego Nobla szwedzkiemu poecie Tomasowi Tranströmerowi. Dla czytelników biblioteki oraz wszystkich uczestników przedsięwzięcia najpiękniejsze wiersze poety, a także utwory z Antologii Poezji Maryjnej Łaski pełna wydanej przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium recytować będzie aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie Hanna Brulińska. W tematykę spotkania wprowadzi oraz komentarz do prezentowanej poezji przygotuje dr Alina Kochańczyk, historyk literatury, krytyk literacki i stały współpracownik kwartalnika Akcent.

Do udziału w spotkaniu, podczas którego nabyć będzie można wspomnianą antologię oraz inne zbiory poezji wydane przez Wydawnictwo Gaudium zapraszamy wszystkich zainteresowanych (wstęp wolny).

Organizatorem Zamojskiej Biesiady Literackiej odbywającej się pod patronatem medialnym Radia Lublin, Gazety Zamojskiej, Gazety Miasta oraz Zamojskiej Telewizji Kablowej jest Książnica Zamojska oraz Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium.

PATRONAT MEDIALNY