Miłosz. Miejsca, ludzie, wiersze - wystawa

Aktualności, Poniedziałek, 12 września 2011

Książnica Zamojska im. St. Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza do obejrzenia wystawy Miłosz. Miejsca, ludzie, wiersze. Ekspozycja składa się z siedmiu plansz przedstawiających wybrane fakty z życia i twórczości Czesława Miłosza. Są to fotografie, ilustracje oraz teksty - fragmenty wierszy, wspomnień, a także cytaty dokumentów.

Wystawę przygotowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Uzupełniona została różnymi wydaniami dzieł poety, pisarza, tłumacza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, pochodzącymi ze zbiorów Książnicy Zamojskiej.

Ekspozycja, prezentowana w związku z obchodami Roku Czesława Miłosza, usytuowana została w Czytelni Główniej Książnicy Zamojskiej i dostępna jest do zwiedzania do 26 września br.