50 lat Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego

Aktualności, Środa, 29 czerwca 2011
50 lat Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego

Od 9 lipca 2011 r. w Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu (Galeria Ekslibris) oglądać można jubileuszową wystawę 50 lat Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, prezentującą działalność powołanego do życia w 1961 roku Towarzystwa skupiającego obecnie ponad 50 członków, pasjonatów fotografii.

Ekspozycja zaprezentuje historię powstania, główne nurty działalności, organizowane wystawy, konkursy, plenery, spotkania oraz inne inicjatywy związane z dziedziną sztuki, jaką stanowi fotografia. Na wystawie zobaczyć będzie można m.in. kroniki działalności, zdjęcia, plakaty, foldery, katalogi, a także dyplomy, nagrody i wyróżnienia przyznane ZTF oraz jego członkom.

Otwarcie wystawy odbędzie się 9 lipca 2011 r. godz. 11.00 w Książnicy Zamojskiej podczas głównych uroczystości jubileuszowych 50-lecia ZTF, zaplanowanych na ten dzień.

Dyrektor Książnicy Zamojskiej Danuta R. Kawałko oraz Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego Stanisław Orłowski serdecznie zapraszają na Jubileusz i otwarcie wystawy sympatyków fotografii, członków Towarzystwa, czytelników Biblioteki oraz wszystkich zainteresowanych. Ekspozycja potrwa do 20 sierpnia 2011 roku.