Książnica Zamojska wyróżniona w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa 2010

Aktualności, Piątek, 29 kwietnia 2011
Książnica Zamojska wyróżniona w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa 2010

27 kwietnia 2011 r. w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, podczas uroczystości z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2010, w którym nagradzane są biblioteki za działania wspierające rozwój czytelnictwa. W Konkursie, po raz pierwszy, uczestniczyła Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu i zdobyła wyróżnienie. Jury wysoko oceniło poziom działań służących promocji książki i czytelnictwa zrealizowanych w 2010 roku przez Bibliotekę, ...jej kreatywność w pozyskiwaniu użytkowników i ich edukacji kulturalnej.

Wśród zgłoszonych przedsięwzięć konkursowych znalazły się m.in. cykliczne akcje prowadzone od wielu lat, tj. Ferie i Wakacje w bibliotece, Puchatkowe spotkania, Spotkania czwartkowe, Zamojskie Biesiady Literackie, jak również nowe programy zrealizowane w 2010 r. Najpiękniejsza historia świata. Biblia światłem ociemniałych oraz O książce prawie wszystko.

Organizatorem Konkursu jest Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich