Piąta strona świata Kazimierza Kutza w Dyskusyjnym Klubie Książki

Aktualności, Poniedziałek, 18 kwietnia 2011
Piąta strona świata Kazimierza Kutza w Dyskusyjnym Klubie Książki

Książka Kazimierza Kutza Piąta strona świata będzie tematem rozmowy prowadzonej podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w dniu 27 kwietnia 2011 r. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w Galerii Ekslibris Książnicy Zamojskiej w Zamościu, ul. Kamienna 20.

Znany reżyser filmowy i teatralny, tym razem autor książki, Kazimierz Kutz swój debitu literacki traktuje jako spełnienie największego marzenia - by nazwać siebie pisarzem. Piąta strona świata, podobnie jak spora część jego filmów, jest opowieścią o Górnym Śląsku.

Książka świetnie wpisuje się w nurt literatury o małych ojczyznach, opowiada o poszukiwaniu tożsamości i dylematach ludzi, którzy - jak mówi sam autor - urodzili się tam Na styku kultur, w tej piątej stronie świata.

Zapraszamy do lektury i rozmowy

przygotowała:

Halina Zielińska