"Ekslibris z motywem zamojskim" - wystawa

Aktualności, Wtorek, 29 marca 2011

Ekslibris z motywem zamojskim
to tytuł wystawy jaką oglądać można od 4 kwietnia 2011 r. w Książnicy Zamojskiej im. St. Kostki Zamoyskiego w Zamościu.

Ekspozycja, zlokalizowana w lokalu biblioteki głównej, ul. Kamienna 20 (hol na parterze) prezentuje blisko 150 znaków własnościowych, których wspólną cechą jest motyw zamojski.

Ekslibrisy pochodzą z prywatnych zbiorów zamojskich kolekcjonerów - Stanisława Rudego i Krzysztofa Wróblewskiego. Autorami prezentowanych eksponatów są znani graficy polscy (m.in. Rajmund Aszkowski, Tadeusz W. Budynkiewicz, Kazimierz Z. Łoński, Roman Mucha) oraz Wasyl Leonienko z Ukrainy. Obok ekslibrisów współczesnych, na wystawie można zobaczyć grafiki zabytkowe, m.in. miedzioryt z 1815 r. - ekslibris Biblioteki Ordynacji Zamojskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 kwietnia 2011 r. o godz. 16.00.
Serdecznie zapraszamy do udziału w otwarciu oraz do zwiedzania ekspozycji.
Wystawa zorganizowana została w ramach przypadającej w tym roku 90. rocznicy powstania biblioteki publicznej w Zamościu.