Stefan Kisielewski ? pisarz, publicysta, kompozytor - Wystawa

Aktualności, Poniedziałek, 7 marca 2011

Do 26 marca 2011 roku w budynku głównym Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, ul. Kamienna 20 oglądać można wystawę poświęconą Stefanowi Kisielewskiemu w związku z przypadającą 100 rocznicą urodzin tego znanego publicysty, pisarza i kompozytora, człowieka o błyskotliwej inteligencji i przekornym dowcipie. Na 10 planszach zaprezentowano m.in. najważniejsze okresy jego działalności zarówno publicystycznej jak i kompozytorskiej, okres współpracy z Tygodnikiem Powszechnym oraz tygodnikiem Wprost, a także wykaz jego publikacji. Wśród materiałów wystawienniczych, oprócz jego książek i publikacji o nim, znajdziemy informacje również o okolicznościach ustanowienia i nagrodzie Stefana Kisielewskiego, o tym, co mówili o nim m.in. Waldemar Łysiak i Leopold Tyrmand, a także słynne cytaty i powiedzenia Kisiela. Zapraszamy do oglądania ekspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia biblioteki.

przygotowała:

Halina Zielińska