SIELSKO ? ANIELSKO. PEJZAŻE Anna Woś, ANIOŁY Krystyna Kopciowska - Wystawa

Aktualności, Środa, 1 grudnia 2010

Od 15 grudnia 2010 roku zapraszamy do zwiedzania wystawy zatytułowanej
SIELSKO-ANIELSKO, usytuowanej w Galerii Ekslibris Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu.

Ekspozycja jest autorską wystawą motywów roślinnych i krajobrazów Roztocza Anny Woś oraz zróżnicowanych formą i kolorystyką dekoracji w postaci aniołów Krystyny Kopciowskiej.

Zarówno, wykonane głównie w technice batiku prace Anny Woś, jak też anioły Krystyny Kopciowskiej zaprezentowane zostały na wystawie wg koncepcji zgodnej z porami roku, tak by przypominały o różnorodności rodzimego pejzażu oraz istnieniu magicznego klimatu „anielskiego świata" o każdej porze.

Autorki prezentowanych prac związane z Zamojszczyzną, są absolwentkami Liceum Sztuk Plastycznych im. B. Morando w Zamościu oraz Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Uprawiają głównie twórczość w dziedzinie tkaniny artystycznej, rysunku, malarstwa i projektowania.

Wernisaż wystawy, którą oglądać będzie można do końca stycznia 2011 roku odbędzie się
15 grudnia 2010 r. o godz. 15.00 w Książnicy Zamojskiej w Zamościu, ul. Kamienna 20.