Czytam i rysuję z energią

Aktualności, Wtorek, 30 listopada 2010
Czytam i rysuję z energią

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego już po raz drugi przystępuje do realizacji akcji czytelniczej Czytam i rysuję z energią. Jej celem jest promocja czytelnictwa oraz edukacja z zakresu bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. Program wspierany jest przez PGE S.A. Oddział Zamość. Tegoroczna akcja promocyjna, podobnie jak ubiegłoroczna edycja skierowana jest do najmłodszych mieszkańców miasta Zamość - dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Bibliotekarze Książnicy Zamojskiej właśnie odwiedzają zamojskie przedszkola i czytają dzieciom wiersze, bajki, opowiadania związane z elektrycznością. Propagują też wiedzę o energii elektrycznej, jej znaczeniu w życiu codziennym, a przede wszystkim o jej bezpiecznym użytkowaniu. Podsumowaniem akcji będzie konkurs plastyczny, do udziału, w którym biblioteka zaprasza wszystkie uczestniczące w akcji głośnego czytania maluchy. Zadaniem konkursowym będzie wykonanie na kartonie formatu A-4, dowolną techniką, pracy plastycznej inspirowanej treścią czytanych utworów. Praca powinna podkreślać znaczenie energii elektrycznej w życiu codziennym. Prace konkursowe można składać w Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20 oraz we wszystkich filiach bibliotecznych na terenie miasta Zamościa. Termin składania prac upływa 21 grudnia 2010 r.

Prace nagrodzone i wyróżnione będzie można oglądać w styczniu 2011 r. na wystawie pokonkursowej, zorganizowanej w siedzibie Książnicy Zamojskiej. Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbędzie się 14 stycznia 2011 r. Nagrody dla laureatów oraz imprezę finałową sponsoruje PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość.