Podsumowanie Plebiscytu "Co jest czytane" oraz spektakl poetycki Portret kobiecy

Aktualności, Czwartek, 7 października 2010

22 października 2010 r. o godzinie 16.00 w Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 odbędzie się podsumowanie wyników Plebiscytu na książkowy przebój roku 2009 Co jest czytane. Celem konkursu prowadzonego od 23 kwietnia br. w bibliotekach publicznych Zamościa było wyłonienie najpoczytniejszej książki spośród literatury beletrystycznej dla dorosłych. Głosujący, przez ponad 4 miesiące mogli typować wśród 15 nominowanych tytułów lub poprzez zgłoszenie własnej propozycji.

Podczas podsumowania konkursu, oprócz poznania pięciu najpoczytniejszych książek roku 2009 zostaną wręczone nagrody dla osób wylosowanych spośród wszystkich uczestników Plebiscytu.

Uświetnieniem spotkania będzie występ Ireny Jun, aktorki warszawskiego Teatru Studio, założycielki Jednoosobowego Teatru Poezji, która przyjedzie do Książnicy Zamojskiej ze spektaklem na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej Portret kobiecy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w niecodziennym spotkaniu ze sztuką teatralną na najwyższym poziomie, które z pewnością niejednego zafascynuje poezją i sposobami przenoszenia jej na scenę. (Wstęp wolny).

Całość spotkania realizowana jest w ramach przedsięwzięcia o Książce prawie wszystko dotowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Mecenat 2010. Zadanie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Zamościa Pana Marcina Zamoyskiego oraz patronatem medialnym Zamojskiej Telewizji Internetowej, Radia Eska, Katolickiego Radia Zamość, Redakcji Kroniki Tygodnia i Gazety Miasta.