Spotkanie autorskie z Izabelą Sową

Aktualności, Środa, 8 września 2010

28 września 2010 r. o godz. 16.00 (Książnica Zamojska, ul. Kamienna 20) zapraszamy na spotkanie autorskie z cyklu Książka jest rodzaju żeńskiego, którego gościem będzie Izabela Sowa, współczesna pisarka z nurtu tzw. literatury kobiecej. Jest autorką popularnych powieści obyczajowych, m.in. opisujących w zabawny sposób jak młodzi ludzie po ukończeniu szkół, szukając swego miejsca w świecie, borykają się ze zwyczajnymi i dość powszechnymi problemami. Jej pisarstwo cechuje poczucie humoru, niekiedy ironia na to, czego doświadczamy, ale też refleksja i sentymentalizm, bo jak sama mówi Łzy są nie tylko po to, żeby wypłukiwać paprochy z oka, ale i z duszy.

Izabela Sowa pochodzi ze Stalowej Woli, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim i osiedliła się w Krakowie. Dotychczas napisała Smak świeżych malin (2002), Herbatniki z jagodami (2003), Zielone jabłuszko (2004), Cierpkość wiśni (2007) - książki wydane w tzw. „serii owocowej", 10 minut od centrum (2006), Świat szeroko zamknięty (2007), Ścianka działowa (2008), Agrafka i Podróż poślubna (2009).

Spotkanie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia edukacyjno-kulturalnego O książce prawie wszystko finansowanego, m.in. ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Zamościa Pan Marcin Zamoyski. Patronatem medialnym zadanie objęły: Zamojska Telewizja Internetowa, Radio Eska, Katolickie Radio Zamość, Redakcje Kroniki Tygodnia, i Redakcja Gazety Miasta.