Zamość i historia

Aktualności, Piątek, 6 sierpnia 2010

20 sierpnia 2010 r. o godz. 16.00 w Bramie Szczebrzeskiej, ul. Szczebrzeska 3 w Zamościu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Zamość i historia. Tym razem do rozmowy ze słuchaczami zaprosiliśmy Andrzeja Urbańskiego - przewodnika turystycznego, archeologa, współautora publikacji o historii Zamościa i Zamojszczyzny. Podczas spotkania zatytułowanego Zamość i region w wydawnictwach Muzeum Zamojskiego nasz gość wprowadzi słuchaczy w historię miasta i twierdzy na przykładzie publikacji wydawanych przez Muzeum. W dalszej części zaprosimy wszystkich na spacer po zrewitalizowanych obiektach fortecznych miasta, by kontynuować rozmowę z naszym gościem.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania O KSIĄŻCE PRAWIE WSZYSTKO dotowanego przez MKiDN Mecenat 2010. Patronat honorowy nad programem sprawuje Prezydent Zamościa Pan Marcin Zamoyski. Medialnie wydarzeniu patronują: Telewizja Internetowa Zamość, Katolickie Radio Zamość, Radio ESKA, Redakcja Gazety Miasta oraz Kronika Tygodnia.

Organizatorzy - Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego serdecznie zaprasza do udziału w wszystkich zainteresowanych, w tym turystów odwiedzających nasze miasto.
Wstęp wolny.