Konkurs na Ekslibris

Aktualności, Poniedziałek, 21 czerwca 2010

Powiatowa Biblioteka Publiczna  w Krasnymstawie

ogłasza „Konkurs na Ekslibris"

1.   Organizatorem konkursu jest Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie.

2.    Konkurs pod patronatem Starosty Krasnostawskiego.

3.    Celem konkursu jest pozyskanie ekslibrisów o walorach artystycznych z okazji 10-lecia Biblioteki  2000-2010.

4.    Prace powinny dotyczyć tematu konkursu  i  zawierać elementy promocji Biblioteki oraz czytelnictwa.

5.     Konkurs ma charakter otwarty. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach: Dzieci i młodzież do lat 18,  Uczestnicy powyżej lat 18.

6.    Prace nadesłane na konkurs muszą stanowić oryginalną twórczość osoby biorącej udział w konkursie, nie mogą być obciążone prawami ustanowionymi na rzecz osób trzecich. Prace nie mogą w żadnej swojej części stanowić plagiatu, być kopią lub fragmentem jakichkolwiek innych prac. Pracami konkursowymi nie mogą być prace, które w całości były publikowane w którymkolwiek z mediów.

7.    Każdy uczestnik może dostarczyć do 5 prac w 2 sygnowanych odbitkach autorskich wykonanych w dowolnej technice graficznej.

8.    Wymiary prac nie mogą być większe niż 14 x 14 cm.

9.    Na odwrocie każdej pracy należy umieścić  następujące dane : godło autora, wiek.

10.  W oddzielnej zaklejonej kopercie opatrzonej godłem należy umieścić: imię, nazwisko i krótką informację o autorze, technikę graficzną ekslibrisu, rok wykonania, adres, telefon kontaktowy, spis prac z pełnym brzmieniem tekstów zamieszczonych na ekslibrisach (rozwinięcie  użytych inicjałów lub skrótów), wymiary pracy  w mm.

11.  Prace należy dostarczyć osobiście lub przesłać do 30 czerwca 2010 r. na adres : Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 5a, 22-300 Krasnystaw, z dopiskiem : „Ekslibris"

12.  Nadesłane prace nie podlegają zwrotowi i pozostają w dyspozycji organizatora z możliwością wykorzystania ich bez zgody autorów do własnych celów, w tym również do publikacji.

13.  Oceny prac i wyboru ekslibrisów na wystawę  pokonkursową dokona jury powołane przez organizatora.

14.  Najlepsze prace zostaną uhonorowane dyplomami oraz nagrodami.

15.  Jury ma prawo do dowolnego podziału nagród, a jego postanowienia będą ostateczne i nieodwołalne.

16.  O terminie rozstrzygnięcia konkursu i wręczeniu nagród uczestnicy zostaną powiadomieni przez organizatora telefonicznie lub pisemnie.

17.  Ceremonia wręczenia nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w październiku 2010 r.

18.  Organizator nie bierze odpowiedzialności za zaginięcie lub uszkodzenie prac, powstałe podczas przesyłki.

19.  Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przekazanie organizatorowi praw autorskich do wykorzystywania nagrodzonych ekslibrisów w celach promocyjnych oraz przetwarzania danych osobowych. Jest też akceptacją zasad regulaminu.

20.  Dodatkowe informacje można uzyskać w Bibliotece, tel. : 82 576 25 09, e-mail : pbp_krasnystaw@poczta.onet.pl