Literatura włoska na tle literatury europejskiej i światowej - seminarium popularnonaukowe

Aktualności, Piątek, 28 maja 2010

11 czerwca 2010 roku o godz. 11.00 w Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 w Zamościu rozpocznie się seminarium popularnonaukowe poświęcone popularyzacji literatury włoskiej, jej twórcom i ich dziełom oraz związkom tej literatury z literaturą polską.

Do zajęcia się tematem poproszono specjalistów w dziedzinie kultury, literatury i języka włoskiego. Szczegółowy program seminarium, prowadzonego przez Panią Dagmarę Kozik, m. in. absolwentkę Państwowego Uniwersytetu w Mediolanie obejmie następujące wystąpienia:

- Ciekawe sylwetki i zjawiska włoskiej literatury współczesnej; wykład prof. dr hab. Hanny Serkowskiej (Warszawa),

- Pejzaże Mario Luzi - mgr inż. Dagmara Kozik (Zamość),

- Zawsze pod wiatr. Kilka słów o Dantem i przekładach „Boskiej Komedi" na język polski - dr Izabela Napiórkowska (Warszawa),

- Postać miejskiego włóczęgi we współczesnej literaturze polskiej i włoskiej - mgr Małgorzata Potrzyszcz (Zamość).

Organizatorzy - Książnica Zamojska im. ST. K. Zamoyskiego w Zamościu oraz Miasto Zamość serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych, w tym młodzież szkół średnich i nauczycieli do udziału w seminarium. Mamy nadzieję, że popularnonaukowy charakter głoszonych referatów pozwoli nawet przeciętnemu odbiorcy na dostateczną orientację w osiągnięciach literatury włoskiej i jej miejscu w literaturze powszechnej oraz w dziedzinach literaturze pokrewnych.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu ZAMOŚĆ - LETNI SALON SZTUKI LUBELSZCZYZNY i odbywa się w dniach trwającego w Zamościu Festiwalu Kultury Włoskiej.

Więcej informacji o programie w załączniku: SEMINARIA