Miedzy dzieciństwem a dorosłością - spotkania literackie dla młodzieży z Małgorzatą Karoliną Piekarską (8 czerwca 2010) i Agnieszką Tyszką (17 i 18 czerwca 2010)

Aktualności, Piątek, 28 maja 2010

8 czerwca 2010 roku rozpoczyna się kolejny rozdział spotkań literackich realizowanych przez Książnice Zamojską im. St. K. Zamoyskiego w Zamościu w ramach programu O KSIĄŻCE PRAWIE WSZYSTKO, współfinansowanego przez MKiDN - MECENAT 2010.

Tym razem gościć będziemy Małgorzatę Karolinę Piekarską oraz Agnieszkę Tyszkę - autorki książek dla młodzieży, stąd spotkania z nimi odbywać się będą pod ogólnym hasłem Między dzieciństwem a dorosłością.

Pani Małgorzata Karolina Piekarska, dziennikarka i pisarka, zrzeszona w warszawskim oddziale Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, młodym czytelnikom znana jest przede wszystkim za przyczyną jednej z jej najpoczytniejszych książek Klasa pani Czajki wydanej po raz pierwszy w 2004 r. oraz serii felietonów ukazujących się w czasopiśmie Cogito. Swoje spotkania w Zamościu będzie miała 8 czerwca o godz. 9.00 w Filii Bibliotecznej nr 2 Książnicy Zamojskiej, ul. Wiejska 17 oraz o godz. 11.00 w Filii Bibliotecznej nr 1 przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 51a.

Pani Agnieszka Tyszka, która bardzo lubi spotykać się z czytelnikami swoich książek i jak sama twierdzi są one dla niej niezwykle inspirujące i pouczające gościć będzie w bibliotekach Książnicy Zamojskiej w dniach 17 i 18 czerwca. W pierwszym dniu swej wizyty spotka się o godz. 9.00 z czytelnikami Filii Bibliotecznej nr 3 przy ul. Brzozowej 26 A oraz o godz.. 11.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kamienna 20. 18 czerwca uda się na rozmowę z młodzieżą do Biblioteki na Karolówce (FB nr 6, ul. Prusa 2), a następnie o godz. 11.00 do Filii nr 4, ul. Peowiaków 68 A w Zamościu.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Prezydent Zamościa Pan Marcin Zamoyski. Medialnie wydarzeniom patronują Telewizja Internetowa Zamość, Katolickie Radio Zamość, Radio Eska, Redakcja Gazety Miasta oraz Kronika Tygodnia.