DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

Aktualności, Czwartek, 20 maja 2010

21 maja 2010 roku o godz. 16.00 w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu odbędzie się spotkanie pracowników bibliotek publicznych miasta i powiatu zamojskiego z okazji obchodzonego corocznie w maju Dnia Bibliotekarza i Bibliotek - święta ludzi tej profesji, święta książki i instytucji będącej niezmiernie ważną częścią życia publicznego.

Oprócz bibliotekarzy w uroczystości zapowiedzieli swój udział przedstawiciele władz Miasta oraz Powiatu Zamojskiego. Do wspólnego świętowania zaproszone zostały również zamojskie media. Wszyscy będą mieli też okazję uczestnictwa w spotkaniu z Andrzejem Bartem, prozaikiem, scenarzystą, autorem filmów dokumentalnych, finalistą Nagrody Literackiej NIKE 2009 za powieść Fabryka muchołapek.

"By w świecie na poły już wirtualnym,

pośpiesznym, średnio wesołym,

w królestwie książek, ciut zakurzonym

czuwały nad nami biblioteczne anioły.

Aby czytelnik znużony po trochu chaosu światem,

wiedzy wciąż szukał u nas: wiosną, zimą i latem"