Święto książki w Książnicy Zamojskiej

Aktualności, Poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu zaprasza swoich czytelników, a także wszystkich zainteresowanych na tegoroczne obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w dniu 23 kwietnia 2010 roku. W ofercie przedsięwzięć kulturalnych przygotowaliśmy na ten dzień szereg imprez popularyzujących książkę i czytelnictwo, które odbywać się będą w bibliotekach publicznych na terenie miasta. Już o godz. 9.30, w Filii Bibliotecznej nr 2 przy ul. Wiejskiej 17, a następnie o godz. 11.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w budynku głównym Biblioteki przy ul. Kamiennej 20 w Zamościu z najmłodszymi czytelnikami spotka się Małgorzata Flis - ilustratorka książki dziecięcej, artystka malarka, projektant i grafik. Spotkania te będą miały formę warsztatów ilustratorskich, podczas których prowadząca zechce zainspirować najmłodszych do poszukiwania i zilustrowania znanych postaci i motywów literackich.

O godzinie 14.00 zapraszamy natomiast młodzież oraz dorosłych na przedsięwzięcia kulturalne odbywające się w Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20. Na tę godzinę zaplanowaliśmy otwarcie wystawy Święto książki w dokumentach życia społecznego, która przypomni nam jak świętowano z książką w Polsce na przestrzeni ostatniego pięćdziesięciolecia, ogłoszenie Plebiscytu na książkowy przebój roku 2009 ph. Co jest czytane oraz spotkanie z Kazimierzem Malinowskim - poetą, krytykiem literackim, redaktorem czasopisma kulturalnego Lampa.

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Książnicy Zamojskiej realizowane są w ramach długofalowego przedsięwzięcia edukacyjno-kulturalnego O książce prawie wszystko finansowanego, m.in. ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy sprawuje Prezydent Zamościa Pan Marcin Zamoyski. Patronatem medialnym zadanie objęły:

Redakcja Gazety Miasta

Radio Eska Zamość