Katyń przestrogą i sumieniem świata

Aktualności, Wtorek, 30 marca 2010
Katyń przestrogą i sumieniem świata

Katyń przestrogą i sumieniem świata to tytuł wystawy, jaką oglądać można w dniach 7 - 30 kwietnia 2010 r. w Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20) Książnicy Zamojskiej w Zamościu.

Wystawa zorganizowana została w związku z przypadającą w tym roku 70. rocznicą zbrodni katyńskiej i jest wyrazem hołdu dla jej ofiar.

Ekspozycja prezentuje pamiątki członków Zamojskiej Rodziny Katyńskiej po ludziach związanych z Zamojszczyzną - jeńcach więzionych w Kozielsku, Ostaszkowie, Starobielsku i w innych obozach na terenie ZSRR zamordowanych przez NKWD w 1940 roku. Oprócz osobistych pamiątek: fotografii, przedmiotów będących własnością ofiar, zapisków z ostatnich dni życia, na wystawie pokazano również dokumenty fotograficzne z miejsc masowych mordów i pochówku - Katynia, Miednoje i Charkowa oraz literaturę dotyczącą tego tematu.

Otwarcie wystawy zlokalizowanej w Czytelni Głównej Książnicy Zamojskiej nastąpi 7 kwietnia 2010 roku o godz. 16.00. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zwiedzania ekspozycji i udziału w jej inauguracji. Organizatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Zamojska Rodzina Katyńska i Książnica Zamojska.