Promocja książki ?Stanisława Kostki Zamoyskiego życie i działalność 1775-1856? podczas Zamojskiej Biesiady Literackiej

Aktualności, Środa, 7 kwietnia 2010

7 kwietnia 2010 r. o godz. 16.00 w Książnicy Zamojskiej, ul. Kamienna 20 (Galeria Ekslibris, II p.) rozpocznie się kolejna Zamojska Biesiada Literacka. Poświecona będzie promocji książki Konrada Andrzeja Ajewskiego Stanisława Kostki Zamoyskiego życie i działalność 1775-1856" wydanej w 2010 r. nakładem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego oraz fundacji Stefan Zamoyski Educational Trust. Książka jest pierwszą tak obszerną i pełną biografią XII ordynata - bibliofila, miłośnika sztuki, organizatora szkół i twórcy Biblioteki Ordynacji Zamojskiej w Pałacu Błękitnym w Warszawie. Autor tejże publikacji, dr hab. Konrad Ajewski, profesor Akademii Humanistycznej w Pułtusku specjalizuje się, m.in. w historii kolekcjonerstwa i muzealnictwa oraz w historii arystokratycznych rodów polskich.

Organizatorem promocji jest Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu. Spotkanie, odbywające się pod honorowym patronatem Prezydenta Zamościa Marcina Zamoyskiego poprowadzi dr Jacek Feduszka.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu, podczas którego będzie można nabyć promowaną publikację podpisaną przez autora. Wstęp wolny.