Na Święta i Nowy Rok ? wystawa

Aktualności, Poniedziałek, 7 grudnia 2009
Na Święta i Nowy Rok ? wystawa
18 grudnia 2009 r. o godz. 15.00 w Galerii Ekslibris Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, ul. Kamienna 20 otwarta zostanie wystawa ph. NA ŚWIĘTA I NOWY ROK. Jest to ekspozycja druczków PF i pocztówek świąteczno-noworocznych autorstwa znanych artystów polskich. Karty PF to niewielkich rozmiarów grafiki, robione w różnych technikach, powstałe według własnych projektów artystów plastyków i przez nich samych wykonane, a następnie rozesłane wraz życzeniami. Na wystawie, którą oglądać można do 31 stycznia 2010 roku pokazano ponad 400 eksponatów z motywami i ilustracją świąteczną, m.in. Władysława Tetmajera, Adama Setkowicza, Wacława Boratyńskiego, Zofii Stryjeńskiej, Eryka Lipińskiego, Kazimierza Łońskiego, Romana Muchy. Prezentowane na wystawie zbiory pochodzą z prywatnych kolekcji Stanisława Rudego i Krzysztofa Wróblewskiego.