"MOC SŁOWA" - warsztaty metodyczne dla bibliotekarzy

Aktualności, Środa, 24 czerwca 2009

30.06.2009 r. od godz. 10.00
rozpoczną się warsztaty metodyczne dla bibliotekarzy publicznych placówek bibliotecznych pow. zamojskiego. Warsztaty z zakresu kultury żywego słowa poprowadzi według autorskiego programu Mateusz Nowak - laureat wielu nagród w ogólnopolskich konkursach i festiwalach sztuki słowa. Obecnie współpracuje z Pracownią Słowa Centrum Kultury w Lublinie. Program warsztatu uwzględnia m.in. funkcje ruchu amatorskiego w procesie wychowania, zasady doboru repertuaru, zasady poprawnej wymowy, interpretacje tekstów literackich, środki wyrazu artystycznego, kryteria oceny występu recytatora.
Organizatorem Warsztatów jest Zamojski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Książnica Zamojska. Zadanie realizowane jest przy współudziale finansowym Powiatu Zamojskiego.