FILIA nr 5 JUŻ OTWARTA

Aktualności, Piątek, 3 lipca 2020

Z dniem 3 lipca 2020 r.
Książnica Zamojska wznawia działalność Filii Bibliotecznej nr 5, Aleje Jana Pawła II 10
(na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża JP II w Zamościu).
Biblioteka dostępna jest dla użytkowników
od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 16.00,
w soboty – nieczynne
.

Działalność biblioteki prowadzona jest zgodnie z zasadami funkcjonowania podległej sieci bibliotek Książnicy Zamojskiej wprowadzonymi z dn. 8 czerwca 2020 r. w wyniku wprowadzenia IV etapu znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19, tj.:

1.    Biblioteki prowadzą udostępnianie zbiorów „na zewnątrz” oraz korzystanie z czytelni.

2.    Użytkownicy bibliotek zobowiązani są do przebywania w lokalach bibliotecznych w maseczkach.

3.    Po wejściu do biblioteki prosimy w pierwszej kolejności o złożenie wcześniej wypożyczonych zbiorów
w wyznaczonym i oznakowanym miejscu, a następnie, przy oznaczonym stanowisku dokładną dezynfekcję rąk. Po dokonaniu tych czynności użytkownicy mogą korzystać ze zbiorów bibliotecznych, również w wolnym dostępie.

4.    Dla osób korzystających z czytelni wprowadzony zostaje limit osób poprzez wypełnienie do 50% dostępnych miejsc z zachowaniem dystansu miedzy stanowiskami. Limit obowiązuje również w zakresie korzystania z bibliotecznych stanowisk komputerowych do przeglądania katalogów i baz.

5.    Istnieje, za zgodą dyrektora biblioteki, możliwość krótkoterminowego wypożyczenia publikacji dostępnych w czytelniach do domu.

6.    Zachęcamy do korzystania ze zbiorów udostępnianych „na miejscu” na zasadzie usługi reprograficznej (zgodnie z regulaminem i cennikiem).

7.    Zachęcamy do korzystania z usług on-line (Biblioteki Cyfrowe Książnicy Zamojskiej, wypożyczalni cyfrowej Academika, POLONY oraz innych bibliotek cyfrowych), a także przeglądania baz katalogowych na własnych urządzeniach mobilnych.

8.    Nie prowadzimy usługi „wypożyczenia międzybiblioteczne”.

9.    Nie prowadzimy usługi korzystania z prasy codziennej w czytelniach.

10.  Czytelnie i wypożyczalnie w czasie otwarcia wprowadzają czasowe przerwy w celu przewietrzenia pomieszczeń oraz dezynfekcji lad, stolików, klamek, stanowisk komputerowych.

11.  Nie obsługujemy czytelników, których stan zdrowia jest widocznie zły. W takim przypadku bezzwłocznie wdrożone zostaną procedury przewidziane przez GIS w sytuacji stwierdzenia zakażenia koronawirusem
u użytkownika biblioteki.

12.  W sytuacji stwierdzenia zakażenia koronawirusem pracowników biblioteki wdrożone zostaną bezzwłocznie procedury przewidziane w takim przypadku przez GIS.