Nie żyje Edyta Wójcik

Aktualności, Wtorek, 4 lutego 2020
Nie żyje Edyta Wójcik

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 2 lutego 2020 r. naszej koleżanki śp. Edyty Wójcik. Wraz z nami, od wielu lat tworzyła zespół bibliotekarski pracowników Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia

Dyrekcja i pracownicy

Książnicy Zamojskiej im. S. Kostki Zamoyskiego w Zamościu

Edyta Wójcik urodziła się 1968 r. w Zamościu. W zamojskiej bibliotece pracowała od 24 października 1988 r. jako pracownik Filii Bibliotecznej nr 8, Filii Bibliotecznej nr 4 oraz Wypożyczalni Głównej. 16 sierpnia 2001 r. objęła stanowisko kierownika Filii nr 10 (późniejszej Filii nr 3) pełniąc tę funkcję, jako starszy kustosz, do 30 czerwca 2009 r. Z dniem 1 lipca 2009 r. zatrudniona została na stanowisku kierownika Działu Udostępniania Książnicy Zamojskiej.
     Za działalność na rzecz upowszechniania czytelnictwa w 2008 r. otrzymała dyplom, a w 2011 r. odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej.
    Wyróżniała się pracowitością. Była sumienna, obowiązkowa, skrupulatna, doskonale znająca zasób biblioteczny i świetnie poruszającą się w zgromadzonych źródłach informacji. Kompetentna w kierowaniu zespołem, pomocna czytelnikom, życzliwa ludziom i wrażliwa na potrzeby drugiego człowieka. Jej śmierć to kolejna strata dla zamojskiej biblioteki i obszaru kulturowego naszego miasta.

Msza żałobna rozpocznie się w środę 5 lutego 2020 r. o godz. 12.30 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Zamościu.