Wystawa Excellence FIAP Polska w Książnicy Zamojskiej

Aktualności, Wtorek, 28 stycznia 2020
Wystawa Excellence FIAP Polska w Książnicy Zamojskiej

Face To Face ART, Zamojski Dom Kultury, Książnica Zamojska im. S K. Zamoyskiego w Zamościu oraz Zamojska Grupa Fotograficzna GT zapraszają do oglądania wystawy Excellence FIAP Polska.

W dniach od 8 do 26 stycznia 2020 roku ekspozycję można było zobaczyć
w Zamojskim Domu Kultury. Od 1 do 14 lutego 2020 r. zachęcamy do zwiedzania jej
w Bibliotece Głównej w Zamościu (ul. Kamienna 20).

Wystawa ukazuje 66 limitowanych fotografii o zróżnicowanej tematyce, przygotowanych w różnych technikach, spełniających wymogi kolekcjonerskie. Każdy z autorów ukazuje widzowi indywidualne spojrzenie na świat. Ekspozycja prezentowana będzie w różnych miastach w Polsce. Ma to na celu popularyzację sztuki fotograficznej.

FIAP to Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej, która zrzesza organizacje fotograficzne
z ponad 85 krajów członkowskich. Excellence FIAP to jeden z tytułów artystycznych nadawany przez tę federację. Otrzymują go artyści sztuki fotograficznej, których prace są często przyjmowane i nagradzane na międzynarodowych salonach fotografii pod  pieczą stowarzyszenia.

Wystawa została objęta patronatem Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, który w 2020 roku świętuje swoje 25-lecie.