Wydarzenia kulturalne w bibliotekach - LISTOPAD 2019

Aktualności, Poniedziałek, 4 listopada 2019

1. Od zachwytu światem teatru do fascynacji literaturącykl spotkań, skierowanych do dzieci w wieku
    przedszkolnym (przedstawienia teatralne, zajęcia warsztatowe, wycieczki do bibliotek oraz konkurs).
    Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu
    Promocji Kultury.
    Sierpień – Grudzień.
    Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kamienna 20; Filia nr 1, ul. Wyszyńskiego 51a;
    Filia nr 2, ul. Wiejska 17; Filia nr 3, ul. Brzozowa 26a; Filia nr 4, ul. Peowiaków 68;
    Filia nr 6, ul. Prusa 2.

2. Mała książka – wielki człowiekogólnopolska kampania społeczna adresowana do dzieci w wieku
    przedszkolnym. Dla każdego z uczestników akcji przewidziano Wyprawkę Czytelniczą.
    Wrzesień – Grudzień.
    Filia nr 5, Aleje Jana Pawła II 10 (na terenie Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II)
    Filia nr 6, ul. Prusa 2.

3. Czytam i rysuję z energiąkontynuacja akcji czytelniczo - edukacyjnej dla najmłodszych,
    propagującej wiedzę o energii elektrycznej i jej znaczeniu w życiu codziennym. Akcja realizowana we
    współpracy z zamojskimi przedszkolami i w partnerstwie z PGE Dystrybucja S. A. Oddział Zamość.
    Październik – Grudzień.
    Filia nr 6, ul. Prusa 2.

4. Dzieci Zamojszczyzny: historie prawdziwewystawa autorstwa Beaty Kozaczyńskiej.
    22 października – 8 listopada.
    Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

5. Dzień Czarnego Kotawystawa online z cyklu Nieoczywiste wystawy rzeczywiste.
    Listopad (http://biblioteka.zamosc.pl/page/17/galeria.html).

6. Błogosławiony Biskup Grzegorz Chomyszyn – Prorok Ukrainywystawa poświęcona orędownikowi
    polsko - ukraińskiego pojednania.
    Listopad. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

7. Kotyliony narodowe wystawa organizowana z okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania
    niepodległości.
    Listopad. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

8. Spotkanie Klubu Literackiego TARABOOK.

6 listopada, godz. 16.00. Czytelnia Regionalna i Ogólna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

9. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze.
    12 listopada, godz. 10.00. Dzienny Dom Senior +, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

10. W sieci Internetu wystawa publikacji i materiałów dotyczących negatywnych zjawisk w Internecie.
      12 listopada – 13 grudnia. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

11.  Zygmunt Klukowski (1885 - 1959) – lekarz, społecznik, bibliofil, autor pamiętników, w 60 rocz.
       śmierci
wystawa.
       14 listopada – 14 grudnia. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

12. Zamość czyta Klukowskiegogłośne czytanie fragmentów wspomnień Zygmunta Klukowskiego.
      14 listopada, godz. 17.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

13. Cyberprzemoc, cyberpomoc. Różne aspekty Internetu seminarium edukacyjne skierowane do
      rodziców, nauczycieli, wychowawców, młodzieży oraz wszystkich zainteresowanych.
      20 listopada, godz. 11.00 - 14.00. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

14. Biblioteczne spotkania senioralne poświęcone rozmowom o literaturze.
      26 listopada, godz. 10.00. Dzienny Dom Senior +, ul. Królowej Jadwigi 8 w Zamościu.

15. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – rozmowa o książce, japońskiej autorki Sayaki Muraty

Dziewczyna z konbini.
      27 listopada, godz. 16.30. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.

16.  Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem – pisarzem, publicystą, archeologiem.
       Organizatorzy:

Zamojskie Stowarzyszenie Kulturalne Czerwony Smok oraz Książnica Zamojska.
       30 listopada, godz. 16.30. Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu.