Zamość czyta KLUKOWSKIEGO

Aktualności, Środa, 13 listopada 2019
Zamość czyta KLUKOWSKIEGO

14 listopada 2019 roku, o godzinie 17.00 w Książnicy Zamojskiej im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu (ul. Kamienna 20) odbędzie się głośne czytanie fragmentów wspomnień Zygmunta Klukowskiego (1885-1959), ph. Zamość czyta Klukowskiego. Autor to polski lekarz, historyk, bibliofil, nauczyciel, żołnierz Związku Walki Zbrojnej
i Armii Krajowej. W 1919 roku zamieszkał  w Szczebrzeszynie, gdzie pełnił funkcję dyrektora Szpitala pw. św. Katarzyny.

Zapiski kronikarza Zamojszczyzny zostaną odczytane przez mieszkańców Zamościa z inicjatywy Pana Dariusza Górnego, poety, regionalisty i filologa. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa Zygmunt Klukowski (1885-1959) – lekarz, społecznik, bibliofil, autor pamiętników, w 60 rocz. śmierci, którą oglądać będzie można w Bibliotece Głównej (Galeria EX LIBRIS) od 14 listopada do 14 grudnia 2019 roku.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.