"CZYTAM I RYSUJĘ Z ENERGIĄ" XI EDYCJA akcji czytelniczo - edukacyjnej

Aktualności, Poniedziałek, 30 września 2019
"CZYTAM I RYSUJĘ Z ENERGIĄ" XI EDYCJA akcji czytelniczo - edukacyjnej

Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu,
w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta, już po raz jedenasty przystępuje do realizacji akcji edukacyjno - czytelniczej propagującej książkę i głośne czytanie dzieciom.
     Akcja Czytam i rysuję z energią skierowana jest do najmłodszych mieszkańców miasta Zamościa – dzieci w wieku od 5 do 6 lat. W październiku i listopadzie bibliotekarze odwiedzą zamojskie placówki przedszkolne, by czytać książki związane z programem akcji, propagować wiedzę o energii elektrycznej i jej znaczeniu w życiu codziennym oraz jej bezpiecznym użytkowaniu.
        W ramach akcji realizowany będzie konkurs plastyczny Energetyczny Zamość, do którego zaprosimy wszystkie uczestniczące w akcji dzieci. Prace plastyczne można składać do dnia 29 listopada 2019 r.
w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20 oraz we wszystkich osiedlowych filiach bibliotecznych.

Podsumowanie akcji oraz konkursu odbędzie się w dniu 13 grudnia 2019 r. Gościem specjalnym będzie Mateusz Tymura - absolwent białostockiej Akademii Teatralnej, reżyser teatralny, aktor, lalkarz, animator kultury, założyciel niezależnego Teatru Latarnia, który poprowadzi warsztaty artystyczne dla dzieci.

Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy i przy finansowym wsparciu PGE Dystrybucja S.A. Oddział Zamość.

Regulamin konkursu w załączniku: PONIŻEJ